עורך דין אובדן כושר עבודה

מצבים של אובדן כושר עבודה

לעיתים לארח אירוע תאונתי או אירוע של נזקי גוף או רשלנות רפואית, נשללת מהנפגע יכולת ההשתכרות שלו. למונח זה קוראים אובדן כושר עבודה. קיימים מספר סוגים של אובדן כושר עבודה. אובדן כושר עבודה מלא- האדם אינו יכול לעבוד ולהתפרנס בשום עבודה עקב פגיעתו ולפיכך יכולת ההשתכרות שלו ירדה בצורה משמעותית.

אובדן כושר עבודה מלא בפוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה מסוימות תקף גם לעובדה שאם אינו יכול להמשיך ולעסוק בתחום עיסוקו הספציפי. בנוסף קיים גם אובדן כושר עבודה זמני (חלקי) – לרוב הינו עד שלושה חודשים, כשלאחר מכן הנפגע מחלים וחוזר לתפקד באופן תקין והשתכרותו לא נפגעת. ככל ואובד כושר העבודה חמור והינו לצמיתות אזי הנפגע יהא זכאי לאובדן כושר עבודה מלא לצמיתות.

 

כניסתה לתוקף של פוליסת אובדן כושר עבודה

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה הינה פוליסה בה נקבע כי המבוטח ייחשב כבלתי כשיר לעבודה אם עקב מחלה או תאונה נשלל ממנו בשיעור של 75% לפחות היכולת להמשיך לעבוד במקצוע בו עסק לפני התאונה, או בעיסוק סביר אחר המתאים לניסיונו, השכלתו והכשרתו. נטל ההוכחה הינו על המבוטח להוכיח שהוא אינו כשיר לעבודה.

לעיתים קרובות יש מחלוקת בין חברת הביטוח למבוטח בדבר ההגדרה של עיסוק סביר אחר. ישנם פוליסות אובדן כושר עבודה ספציפיות המכסות על עיסוקו הספציפי של המבוטח. ככל שתחום העיסוק של המבוטח ספציפי יותר ובעל מיומנויות ספציפיות יותר, ככה יהיה קשה לו יותר למצוא עיסוק סביר אחר בתחומו.

 

עו"ד מומחה בתביעות אובדן כושר עבודה

רבים אינם יודעים זאת אבל גם אם הוכיחו בפני חברת הביטוח כי הם אינם כשירים להמשיך ולעבוד באותה עבודה בה עבדו טרם אירוע התאונה, אין זה אומר שחברת הביטוח תקבל את הטענה שלהם להפעלת הפוליסה. לכן במקרים כאלו יש לפנות לעו"ד תביעות אובדן כושר עבודה המתמחה בתחום ואשר יוכל להביא למבוטח את מקסימום הפיצוי לו הוא זכאי מחברת הביטוח מכח פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה.

 

בדיקת הפוליסה ומה הם הזכויות המגיעות למבוטח

עורך דין שי סולטן תביעות אובדן כושר עבודה בוחן כל תיק המגיע למשרדו וקורא את פוליסת הביטוח וחוקר האם למבוטח קיימות פוליסות ביטוח נוספות בכדי לא להימצא במצב של כפל ביטוח, ומתכנן אסטרטגיה משפטית לכל תיק בנפרד, שכן לכל תיק נסיבותיו שלו. עורך דין סולטן ידאג כי תקבלו פיצוי חלקי בכפוף לאמור בפוליסת הביטוח אף אם התביעה המשפטית לא הסתיימה במלואה. לאחר מכן אנו נבחן את עילות התביעה והאפשרויות להשיג פיצוי מקסימלי בזמן מינימלי עבורכם.

 

אובדן כושר עבודה

 

רשלנות רפואית, אובדן כושר עבודה ותביעות ביטוח סיעודי

שי סולטן משרד עורכי דין הינו משרד בעל מומחיות ספציפית בתיעות רשלנות רפואית, תביעות אובדן כושר עבודה ותביעות ביטוח סיעודי. (קראו על עורך דין תביעת סיעוד) עורך דין שי סולטן מעורב ספציפית בכל תיק תוך ירידה מלאה לפרטים והוא יפעל כי תקבלו קצבה חודשית או פיצוי חד פעמי בגין אירוע הביטוח אותו חוויתם על מנת לאפשר לכם למצות את זכויותיכם עד תום.

חברות ביטוח מנסות לדחות את תביעתכם לאובדן כושר עבודה? חברות ביטוח וקרנות פנסיה טוענות כי אינכם זכאים לקבל תגמולי ביטוח אובדן כושר עבודה וזאת למרות שמצבכם המשפטי והביטוחי מקנה לכם את הזכות המלאה לכך.

זכרו, אל תוותרו ואתם חייבים לעמוד על זכויותיכם ולהגיש תביעת אובדן כושר עבודה מקצועית במסגרתה תדרשו תשלום מלא בגין אובדן כושר העבודה שלכם וזאת בעזרת עורך דין שי סולטן עורך דין תביעות אובדן כושר עבודה, רשלנות רפואית ותביעות ביטוח סיעודי.

 

  • משרד עו"ד שי סולטן מתמחה במשפט מסחרי ובדיני ביטוח ונזיקין.
  • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

 

משרד עו”ד מומחה בתביעות אובדן כושר עבודה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?