תביעה לאובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הינה סוג תביעה אשר יש לנהל בתחכום רב, שכן לבל נשכח כי המדובר במבוטח אשר איבד את כושר עבודתו לטענתו ויש לפעול במהירות, בנחישות ובמקצועיות על מנת להביא את התוצאה המהירה ביותר והטובה ביותר עבור המבוטח. במאמר זה אביא לפניכם מספר טיפים בכל הקשור לתביעות אובדן כושר עבודה.

 

תביעה לאובדן כושר עבודה – השלבים

ראשית, הגישו את התביעה בסמוך למקרה הביטוח. זו לא רק המלצה אלא גם חובה מכח חוק חוזה ביטוח וההתחייבות בין המבוטח לחברת הביטוח לפיו על המבוטח למסור הודעה על אי כושר עבודה בסמוך לאירוע אי כושר. את ההודעה אפשר להודיע בכתב או בעל פה.

שנית- על מנת שתיפתח תביעה בחברת הביטוח יש להגיש הודעה על מקרה ביטוח לחברת הביטוח. הודעה על האירוע הביטוחי. הודעה זו נקראת תביעה לחברת ביטוח (אין המדובר בתביעה לבית משפט עדיין).

שימו לב כי מומלץ טרם הגשת התביעה לחברת הביטוח להיוועץ עם עורך דין תביעות אובדן כושר עבודה וכן עם רופא תעסוקתי על מנת שיעזרו לכם למלא את הטפסים ואף להנחות אתכם איזה מסמכים ואסמכתאות רצוי וכדאי לצרף לתביעת אובדן כושר עבודה.

מיד לאחר הגשת התביעה, חברת הביטוח תפעל לטיפול בתביעה ולבירור החבות כאשר מכח חוק חוזה ביטוח היא חייבת תוך 30 ימים לשלם את תגמולי הביטוח- בכפוף לתקופת ההמתנה הרשומה בפוליסה.

שימו לב שאיחור ושיהוי בהגשת התביעה לחברת הביטוח עלול לגרום לדחיית התביעה בטענה לפגם ראייתי במצבכם במועד האירוע הביטוחי.

 1. פעולות שיש לבצע במקרה של אירוע אובדן כושר עבודה.
 2. איסוף תיעוד רפואי ואסמכתאות המעידות על אובדן כושר עבודה שלכם לרבות צילומי הדמיה ואישורי מחלה מרופא תעסוקתי.
 3. תלושי שכר 12 חודשים אחורה טרם אירוע אובדן כושר עבודה.
 4. איתור פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ובדיקת זכויות בפוליסה (סכום, תנאים, זמנים). כיום יש אתר של משרד האוצר שנקרא "הר הביטוח" אשר מעניק אפשרות לצפות במוצרי הביטוח שלכם
 5. וכן אתר המסלקה הפנסיונית.
 6. מיצוי זכויות במוסד לביטוח לאומי (ענף נכות כללית).
  השתלשלות אירועים ותיאור המחלות והמגבלות בעטיין נוצר אובדן כושר העבודה ואיך מגבלות אלו באות לידי ביטוי בתפקודכם בעבודה.
  אם חברת הביטוח דחתה לכם כיסוי ביטוחי, תתעקשו לקבל מכתב דחייה מסודר. פעולה זו חשובה שכן על פי הנחיות המפקח על הביטוח על חברת הביטוח לנמק בכתב ובהזדמנות הראשונה מה הם נימוקי הדחייה שלה ולאחר מכן אין היא יכולה לשנות גרסה.
 7. התיישנות בתביעות מכח פוליסות ביטוח הינם 3שנים בלבד ולא שבע שנים כמקובל.

 

תביעת אובדן כושר עבודה מגישים עם עו"ד סולטן, צרו קשר עכשיו.

 • משרד עו"ד שי סולטן מתמחה במשפט מסחרי, ליקויי בניה ובדיני ביטוח ונזיקין.
 • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
 • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
 • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

 

תביעה לאובדן כושר עבודה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?