תביעה נגד בוקינג

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע לאחרונה כי תביעות נגד אתר המלונות בוקינג.קום ינוהלו בישראל. חשוב לציין כי אין המדובר בהחלטה ראשונה שקובעת כי צרכנים ישראלים יוכלו לתבוע אתרים בינלאומיים.

 

מה זה בוקינג?

אתר האינטרנט booking.com, ואפליקציית booking, הם חלק מפלטפורמה מקוונת להזמנת אירוח ושירותים ברחבי העולם, ובכללם בישראל, שניהם בבעלות בוקינג הזרה היושבת בהולנד.

בעבר על מנת להגיש תביעה כנגד חברת בוקינג היה על התובע להגיש בקשה להיתר המצאה מחוץ לתחום ישראל. בקשה זו נועדה על מנת לקבל אישור לדון בתביעה נגד בוקינג בישראל.

 

פסק דין בבית משפט המחוזי מרכז ומשמעותו עבור הצרכן

בחודש יולי 2019 ניתן פסק דין בבית משפט המחוזי מרכז של כב' השופטת חנה קיציס, שם קבעה כב' השופטת קיציס כי: "מצאתי כי מתקיים קשר בין בוקינג לבוקינג ישראל בדרגת אינטנסיביות גבוהה, המלמד על הסתברות ממשית כי בוקינג ישראל היתה מביאה לידיעת בוקינג את הגשת התובענה הייצוגית. לא ניתן לבטל את קיומו של קשר אינטנסיבי זה באמצעות הוראה בתנאי השימוש באתר בוקינג כי חברת התמיכה (בישראל, ל"ד) אינה מהווה כתובת למסירת כתבי בי דין", קבעה השופטת חנה קיציס.

עינינו הרואות כי בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת מגיש התביעה וקבע כי ניתן להמציא לבוקינג ישראל את כתבי התביעה והבקשה. משמעות הפסיקה הזו של כב' השופטת קיציס הינה כי כל מי שיבחר להגיש תביעה כנגד בוקינג העולמית, יוכל לעשות זאת כאשר ההמצאה לחברה בישראל תהווה גם המצאה לחברה הבינלאומית.

נפגעתם מבוקינג? הזמנתם מלון ולא קיבלתם את מה שהזמנתם? מוזמנים לפנות למשרדנו לצורך קבלת ייעוץ משפטי ובחינת סיכון מול סיכויי בתביעתכם.

משרד עו"ד שי סולטן מתמחה במשפט מסחרי ובדיני ביטוח ונזיקין.

 

  • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

תביעה נגד בוקינג

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?