תביעה על הודעת ספאם

עניינם של תביעות ספאם, הינם במשלוח דבר/י פרסומת, ללא הסכמה ובניגוד להוראות סעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושירותים), התשמ"ב – 1982 (להלן: "חוק הספאם") ובניגוד לחוק הגנת הפרטיות. לפי סעיף 30א(י)(3) לחוק הספאם, המטרה היא לעקור את התופעה הזו מהשורש, וכשבית המשפט קובע פיצוי הוא צריך להרתיע מפרסמים מלהמשיך להפר את החוק ללא קשר לגובה הנזק. חוק התקשורת (בזק ושירותים) תשמ"ב – 1982 (להלן: "החוק") סעיף 30 א(ב) קובע, כי אין לשלוח מייל פרסומי ללא הסכמת הנמען, כדלקמן: "לא ישגר מפרסם דבר פרסומות באמצעות פקסימליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית או הודעת מסר קצר בלא קבלת הסכמה מפורשת מראש של הנמען בכתב לרבות בהודעה אלקטרונית או בשיחה מוקלטת…"

 

מה ההגדרה של הודעת ספאם?

הודעת ספאם צריכה להיות מורכבת מ:

  1. מסר שנועד לעודד רכישת מוצר\שירות ומופץ לציבו.
  2. נשלח באמצעות פקס, מערכות חיוג אוטומטיות, SMS או דואר אלקטרוני.
  3. הפרסומת נשלחה מבלי שניתנה הסכמה מראש לקבל דבר פרסומת מאותו שולח.
  4. וכהגדרתה בחוק: "מסר המופץ באופן מסחרי, שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת וכן מסר המופץ לציבור הרחב שמטרתו בקשת תרומה או תעמולה".

תשומת ליבכם כי הודעות מטרידות בכל הקשור לבחירות או הודעות ממפלגות כלשהן לרבות הודעות סקר אינן נחשבות כהודעות ספאם כהגדרתן בחוק.

 

איך תוכלו לזהות מי המפרסם ואת פרטיו?

לרוב המפרסם יציג בהודעת הספאם את פרטיו או פרטי יצירת קשר ועל כן מי ששלח לכם את הודעת הספאם המפרסמת את עסקיו ומקדמת את מטרותיו, יצרף פרטי התקשרות או את שם עסקו ומשם נוכל לקחת את פרטיו ולראות האם הוא עומד בכללי חוק הספאם.

אם הוטרדתם במבול של סמסים או הודעות פרסומת לטלפון הנייד או לדואר האלקטרוני, צרו איתנו קשר מיד! כל הודעת ספאם יכולה לזכות אתכם בפיצוי של עד 1,000 ₪ להודעה.

צרו איתנו קשר עוד היום והמומחים שלנו לתביעה על הודעות ספאם ישמחו לעמוד לשירותכם: 03-9065646

 

  • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?