עורך דין נזקי גוף

תוכן עניינים
עורך דין נזקי גוף

מה היא המשמעות של נזק כזה או אחר לגוף?

האם מגיע לכם פיצוי על נזקי גוף?

מה היא הדרך הבטוחה ביותר להשיג את הפיצוי הכספי המקסימלי?

למה לבחור בשירותיו של עורך דין נזקי גוף אשר מתמחה בתביעות נזקי גוף?

 

נזקי גוף – מה זה אומר?

בכל יום ביומו מגיעים אלפי אנשים אל בתי החולים, קופות החולים ושאר המוסדות הרפואיים הפרוסים ברחבי הארץ. הסיבה היא פגיעה גופנית כזו או אחרת אשר נגרמה מרשלנות. זו יכולה להיות רשלנות של צוות רפואי, זו יכולה להיות רשלנות של צד שלישי, תאונת דרכים וכו'. פעמים רבות הנזק הינו בלתי הפיך ולא ניתן לחזור למצב בריאותי תקין. במקרים כאלו הדרך היחידה לנסות ולהקל על נזק, הסבל והכאב היא בפיצוי כספי.

תחום נזקי הגוף הינו תחום מורכב ורחב היקף, ומתייחס לשאלות משפטיות בתחומים הבאים: תאונות דרכים, רשלנות רפואית, נזקים לגוף בעקבות תאונת עבודה, נפילות במדרכה כתוצאה מרשלנות של רשות מקומית ועוד.

תביעות נזקי גוף הן תביעות מורכבות מאוד. על מנת לקבל את הפיצוי ההולם בתביעות אלו, עורך דין נזקי גוף צריך להיות בעל ניסיון רב ובעל היכרות רבה עם התחום המשפטי והרפואי באחד.

 

למה חשוב עורך דין נזקי גוף מומחה?

בתביעות נזקי גוף ישנה דרישה על הנתבע להוכיח את פגיעתו, הדבר נעשה על ידי חוות דעת רפואית של מומחה בתחום. חוות דעת רפואית הינה בעלת משמעות רבה על תוצאות התביעה. חוות הדעת הרפואית צריכה להתייחס לאופי הפגיעה, חומרתה, אחוזי נכות (במידה ואכן יש) , והקשר הסיבתי בין עילת התביעה לנזק הגופני, נפשי.

 

מה משותך לכל התביעות של נזקי גוף?

מה שכן משותף לכל התביעות האלה הוא שבדרך כלל ישנה חשיבות אדירה לסוג הפגיעה. את אותו נזק יש "לכמת" באמצעות טבלאות של נכויות, שלפיהן ניתן לאבחן מה השוני בפגיעה של אחד אל מול האחר, ואיזו פגיעה "גדולה" יותר – לכאורה לפחות.

בשונה משאר תביעות נזקי גוף, אשר הנתבע נדרש להביא חוות דעת רפואית מטעמו, בתביעות שנגרמו בגין תאונות דרכים, בית המשפט ממנה מומחים מטעמו לבדיקת התובע ושיעור הנזק.

במקרים כאלה על עורכי דין נזקי גוף משמעות רבה באיסוף והכנת החומר הרפואי הרלוונטי, שכן עבודה טובה ויסודית תסייע לרופא הממונה לקבל תמונה מלאה על המצב הרפואי ולקבוע שיעור פיצוי הולם לנפגע.

יש לזכור כי נזק גוף כולל בהגדרתו נזק נפשי ונזק גופני. לכן לעיתים על מנת להוכיח גם נזקים פסיכיאטריים ונפשיים נשתמש בחוות דעת מתאימה.

 

האם אחוזי נכות מהווים חלק חשוב בהערכת הנזק למימוש הזכויות?

אחוזי הנכות הן פן חשוב מאוד בהערכת נזקו של לקוח, ומשכך גם ישנה חשיבות בהפניה למומחים הנכונים אשר יעריכו את נזקו של הלקוח בצורה הנכונה ביותר, שלא תפגע בו, עת יבקש לממש זכויות.

משרדנו עוסק באופן תדיר בייצוג לקוחות בשל נזקים הנגרמו לגופם או לנפשם, בין היתר בנושאים שלהלן: תאונות ברשות הרבים (כגון נפילה או החלקה), תאונות עבודה, נזקי גוף בשל רשלנות ועוד. משרדנו אף עומד בקשר מתמיד עם מיטב המומחים הרפואיים אשר מסייעים ללקוחתנו לממש זכאותם לפיצויים בגין נזקי גוף.

עורך דין שי סולטן הינו עורך דין נזקי גוף, עורך דין תאונות דרכים ועורך דין ביטוח ונזיקין והוא בעל ניסיון רב בייצוג תובעים בתחום הנזיקין. עורך דין סולטן נלחם עבור לקוחותיו ולא מתפשר כאשר הדבר היחיד שעומד לנגד עיניו זה ניצחון ללקוח!

ניצחון ללקוח אומר שיפור באיכות חייו של הלקוח וכמו שאומר עורך דין סולטן- מה שנוגע לכם נוגע לנו!

* משרד עו"ד שי סולטן מתמחה בדיני ביטוח ונזיקין ובמשפט מסחרי.

***האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.

האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.