תפריט

תביעת סיעוד לאחר פטירה

מעוניינים להגיש תביעת סיעוד לאחר פטירה? בעמוד זה, נלמד על איך זה מתבצע, תקופת ההתיישנות, המסמכים הנצרכים, הליך הגשת התביעה, ועוד.

אנשים רבים רכשו במהלך חייהם פוליסת ביטוח סיעודי, אם במסגרת קופות החולים או באופן פרטי, הביטוח נותן למבוטח הגנה במקרה ויהפוך לסיעודי בכך שיוכל לקבל גמלה בכסף בכל חודש או סיוע במימון מטפל סיעודי או סיוע במימון אשפוז סיעודי. אלא מאי? לעיתים חברות הביטוח מערימות קשיים והמבוטח הולך לעולמו טרם קבלת תגמולי ביטוח. במאמר זה נביא מספר נקודות המראות כיצד אפשר לתבוע תביעת סיעוד לאחר פטירת המבוטח.

 

תביעת סיעוד לאחר פטירה – האם זה אפשרי?

לא פעם, תביעת מבוטח הזכאי לתגמולי ביטוח סיעודי מכוח פוליסה במסגרתה הוא בוטח, נדחית ע"י חברת הביטוח בעודו בחיים וטרם אישור לקבלת תגמולי ביטוח הולך המבוטח לעולמו. חשוב לדעת, כי משפחתו של הנפטר, או מי שהוגדר על ידו כמוטב בפוליסה או יורשיו החוקיים, זכאים לתבוע את תגמולי הביטוח להם היה זכאי המבוטח בחייו- זאת אף לאחר מותו.

 

האם חלה תקופת התיישנות על תביעת תגמולי ביטוח למבוטח שנפטר?

ניתן לתבוע תגמולי ביטוח סיעודי 3 שנים לאחור בלבד ועל כן יש להזדרז בהגשת תביעת ביטוח סיעוד על מנת שלא לפגוע בה.

בס"ד

עו"ד ביטוח לאומי שי סולטן

האיש שלכם בחזית המשפטית

 

על מנת להגיש את תביעת הסיעוד לאחר פטירת המבוטח, יש להצטייד ב:

1.   תעודת פטירה.

2.   צו ירושה או צו קיום צוואה (כל שהמבוטח לא הגדיר מוטבים בפוליסה).

לסיכום, רבים סבורים כי מותו של מבוטח מביא לסופה של תביעת תגמולי הסיעוד, אולם המצב המשפטי אינו כזה והזכאות נמשכת גם לאחר פטירת המבוטח ובתנאי שהתביעה לא התיישנה.

משרדנו מגיש תביעות סיעוד לאחר פטירת המבוטח בשם יורשיו החוקיים.משרד עו"ד שי סולטן מתמחה במשפט מסחרי ובדיני ביטוח ונזיקין.

  • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.
תביעת סיעוד לאחר פטירה
תביעת סיעוד לאחר פטירה
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד שי סולטן בפייסבוק | עו"ד שי סולטן בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 37 ביקורות
×
js_loader