תפריט

עורך דין ביטוח לאומי

תפקידו של עורך דין ביטוח לאומי הינו לסייע למבוטחים בביטוח לאומי לממש את זכויותיהם בכל הנושאים בהם מטפל ביטוח לאומי כגון- תאונות עבודה, מחלות מקצוע, נכות כללית, פטור ממס הכנסה ועוד.

על מנת לקבל את הקצבאות המגיעות למבוטח בביטוח לאומי, על המבוטח לעבור ועדות רפואיות למיניהן על ידי הביטוח הלאומי, כאשר בוועדה פוסקים עבור המבוטח את גובה הקבצה האם זכאי או לא ומה התנאים.

עבודתו של עו"ד ביטוח לאומי באה לידי ביטוי בכך שהוא מלווה את הנפגע ו/או המבוטח בביטוח לאומי הן משלב מילוי הטפסים הרלוונטיים וצירוף מסמכים תומכים למצבו ועד לכדי ייצוגו בוועדה הרפואית והצגת הטיעונים בפני הועדה מדוע אותו נפגע זכאי לקצבה ולהכרה.

שימוש בעורך דין ביטוח לאומי מגדיל את הסיכוי לקבלת קצבה או מענק בביטוח לאומי שכן עורך הדין בעל ניסיון בתחום ביטוח לאומי מכיר את התקנות הרלוונטיות, מפנה לרופאים רלוונטיים טרם קיום הועדה ועוד.

בס"ד

עורך דין שי סולטן

האיש שלכם בתחום הנזיקין

 

הענפים העיקריים בביטוח הלאומי

ענף נפגעי תאונות עבודה

כל מי שהיה מעורב בתאונת עבודה ונפגע בה זכאי לפנות לענף נפגעי עבודה במוסד לביטוח לאומי לקבלת דמי פגיעה, מענקים וקצבאות בגין פגיעתו בתאונה. ככל ומצבו של הנפגע החמיר הוא זכאי להגיש תביעה לביטוח הלאומי לקביעת דרגת נכות מעבודה.על פי דרגת הנכות שתיקבע יהיה הנפגע זכאי או לקבצה זמנית או לקבצה קבועה ולעיתים יהיה זכאי למענק חד פעמי בגין הפגיעה בעבודה.

ענף נפגעי עבודה כולל בתוכו גם אירוע תאונת עבודה בגין "מחלת מקצוע" שאירעה לעובד עקב תנאי עבודתו וזאת בהתאם למבחני המוסד לביטוח לאומי. דוגמאות לפגיעות המוכרות כתאונת עבודה במבחנים אשר נקבעו בביטוח לאומי- אוטם לב, אירוע מוחי, פגיעה נפשית, פגיעת גב, מיקרו טראומה ועוד.

 

ענף נכות כללית

ענף בו מי שאיבד את כושרו להתפרנס בכבוד כתוצאה ממחלה או פגיעה כלשהי זכאי לקבלת קצבה לאחר שיעבור את המבחנים בביטוח הלאומי, מבחנים אשר יזכו אותו בקביעת אחוזי נכות. לאחר הגשת התביעה לנכות כללית ייקבעו לנכה אחוזי נכות רפואית על ידי הועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי.

אם נקבע לנפגע נכות רפואית בשיעור 60% לפחות הוא זכאי לקבצה בכפוף לכללים מסוימים. חשוב לציין כי קצבת נכות משולמת למי שעקב נכותו צומצם כושרו להשתכר ב-50% לפחות או לאישה עקרת בית שכושרה לתפקד במשק בית צומצם ב-50%.

 

מועד התיישנות התביעה לביטוח לאומי

עורך דין ביטוח לאומי בעל ניסיון יוודא שהתביעה לביטוח לאומי תוגש במועד. את התביעה למוסד לביטוח לאומי על הנפגע להגיש בתוך שנה ממועד התאונה אחרת זכויותיו עלולות להיפגע. פרוצדורה בהגשת התביעה לביטוח לאומי אינה פשוטה ולעיתים מורכבת ביותר ולכן יש להיעזר בעו"ד ביטוח לאומי על מנת שיוודא שכתבתם את הדברים הנכונים וצירפתם את האסמכתאות הנכונות.

משרדנו הינו בעל ניסיון רב בהגשת תביעות למימוש הזכויות של נכים במוסד לביטוח לאומי לקבלת קצבאות, ייצוג בוועדות הרפואיות ובעררים. במסגרת זו משרדנו מטפל בהגשת תביעות להכרה בתאונה כתאונת עבודה ולקביעת דרגת נכות מעבודה, בתביעה לדמי תאונה, בתביעה לנכות כללית, קצבת ניידות, שירותים מיוחדים, גמלת סיעוד ועוד.זקוקים לעורך דין לתביעות מול ביטוח לאומי? – תנו לי להילחם עבורכם!

 

* משרד עו"ד שי סולטן מתמחה במשפט מסחרי, ביטוח לאומי ובדיני ביטוח ונזיקין.***האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים.

בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין ביטוח לאומי
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד שי סולטן בפייסבוק | עו"ד שי סולטן בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 37 ביקורות
×
js_loader