תפריט

עורך דין מיסוי מקרקעין

לעיתים קרובות בעת מכירה או קנייה של נכס אנו נתקלים בדרישת תשלום מס על המכירה או הקנייה. ייעוץ מקדים ומקיף ביחס להיבטי המיסוי של כל עסקה הינו מפתח לעסקה רווחית ומשתלמת. יש לבחון את כל מרכיבי העסקה בטרם בוחרים במסלול המיסוי הרצוי או בסיווג העסקה. ניתוח ההיבטים המיסויים של עסקאות המקרקעין הינו חלק בלתי נפרד מההחלטה האם לחתום על עסקה נדל"נית, או שמא לאו.

בעסקאות נדל"ן רגילות ומורכבות יתכן כי המס המוטל על מכירת הנכס או רכישתו הינו מס גבוה אשר מייתר את כדאיות העסקה, על כן חובה להיוועץ מראש עם עורך דין מיסוי מקרקעין בתכנון מס מקצועי ומדויק וזאת מראש וטרם ביצוע העסקה בנכס.תכנון מס והיוועצות עם עורך דין הינה הכרחית וחשובה גם אם אתם חושבים שהפעולה בנכס איננה מחויבת במס.

תכנון נכון על ידי עורך דין מיסוי מקרקעין של מס השבח, מס רכישה והיטל השבחה יכול למנוע חבות מס בעסקאות עתידיות. עו"ד מיסוי מקרקעין יכול למנוע הוצאות כספיות רבות ותשלומי מס מיותרים.

 

עורך דין מיסוי מקרקעין

על עורך דין המומחה במיסוי מקרקעין להיות מקצועי ומעודכן בשינויי החוק המשתנים מעת לעת וזאת על מנת ליידע ולהתריע את הלקוח בפני אילו תשלומי מס יכולים להטיל עליו עוד בטרם ביצוע העסקה. על עורך דין מיסוי מקרקעין מוטלת החובה לפעול במקצועיות לבחור במסלול המשתלם ביותר עבור הלקוח ולהתריע במקרים בהם חבות המס מייתרת את כדאיותה הכלכלית של העסקה.

תחום מיסוי המקרקעין הינו תחום סבוך ומורכב ולכן בבואך לבצע עסקה במקרקעין יש להיוועץ עם עורך דין אשר מומחה במיסוי מקרקעין בטרם ביצוע העסקה. ייעוץ מקצועי על ידי עורך דין מיסוי מקרקעין יכול לחסוך ללקוחות כספים רבים ואף ליתן מצג על כדאיותה הכלכלית של העסקה.

 

מהו מיסוי מקרקעין?

תחום מיסוי המקרקעין נחשב לאחד הנושאים המורכבים והסבוכים בתחום המשפט והמיסוי בפרט כל עסקה במקרקעין חייבת במס: מס שבח, מס רכישה או היטל השבחה. החוק מתיר פטורים שונים ו/או מסלולים שונים המאפשרים במקרים מסוימים להימנע מתשלום מס בהתאם לעסקה או להפחית ואף לדחות ולפרוס את התשלום.

המיסים וההיטלים המוטלים על הרוכש ו/או הקונה נכס במקרקעין חולשים על מקרים מגוונים ונוגעים במגוון רחב של עסקאות מכר.

דוגמא למיסוי מקרקעין – מס שבח

מהו “שבח” מקרקעין?  על פי סעיף 6(ב) לחוק מיסוי מקרקעין, “שבח” הוא הרווח, שנוצר מההפרש שבין “שווי המכירה” ב”יום המכירה” לבין “שווי הרכישה” ב”יום הרכישה”, ב”מכירה” של “זכות במקרקעין”.מהו “מס שבח” מקרקעין? על פי סעיף 6(א) לחוק מיסוי מקרקעין, מס שבח הוא המס המוטל על השבח שנוצר במכירת זכות במקרקעין.

מס זה מוטל ככלל גם על מכירת מניות בחברה שכל נכסיה מקרקעין בישראל בהתאם להגדרת “פעולה באיגוד” בחוק זה. המס הוא תשלום חובה, אשר מוטל על כל מי שמוכר זכות במקרקעין, בין אם הוא תושב ישראל ובין אם הוא תושב חוץ.קיימים חריגים בחוק אשר פוטרים את המוכר מתשלום מס שבח, בכפוף להתקיימות תנאים מסויימים.

עורך דין מיסוי ממשרדנו מלווה את הלקוח בכל הליכי ביצוע העסקה החל מהשלב המקדמי ובדיקת כל המשתנים המשפיעים על גובה המיסוי שיוטל על העסקה, פעולות אל מול רשויות המס, תכנון העסקה ודיווחה עד להשלמתה הסופית.

  • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.
עורך דין מיסוי מקרקעין
עורך דין מיסוי מקרקעין
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד שי סולטן בפייסבוק | עו"ד שי סולטן בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 37 ביקורות
×
js_loader