תפריט

האם ניתן לתבוע את ביטוח לאומי על פריצת דיסק?

כיום וכפי שעולה מנתוני המוסד לביטוח לאומי, אחת מפגיעות העבודה השכיחות והמצויות ביותר בענף העבודה הן עבודה משרדית והן עבודה בתעשייה הינה פגיעה של פריצת הדיסק בגב. לעיתים, אין אנו יודעים שאנו סובלים מפריצת דיסק שכן אנו לא עושים פעולות חריגות כלשהן בעבודתנו.

יחד עם זאת חשוב לדעת כי גם ישיבה ממושכת בזמן העבודה בצורה לא נכונה יכולה לגרום לפריצת דיסק, ובמקרים כאלו שיש החמרה בכאבים בגב, חשוב ללכת להיוועץ עם רופא ולאבחן את הבעיה.

 

תביעת ביטוח לאומי על פריצת דיסק

ככל והבעיה אשר אובחנה הינה פריצת דיסק, והדבר קרה בזמן העבודה, עומדת לכם הזכות להגיש תביעה להכרה כנפגע עבודה בביטוח הלאומי ולאחר מכן תביעה לדמי פגיעה ולקבלת אחוזי נכות מהביטוח לאומי. חשוב לדעת, כי בשונה מפגיעה בעבודה על רקע אירועי תאונה חריגים, בה לביטוח לאומי "יותר קל" להכיר בפגיעה כפגיעה בעבודה, במקרים של פריצת דיסק נטל ההוכחה לתובע הינו גבוה יותר.

בתביעות פריצת דיסק בביטוח לאומי, המוסד לביטוח לאומי בוחן האם:

  • פריצת הדיסק אירעה כתוצאה מתאונה או שמא ישנו עבר רפואי ובעיות גב לתובע?
  • האם החבלה היתה חבלה קשה?
  • האם פריצת הדיסק אירעה לאחר שהתובע הרים משא כבד?
  • מה גילו של התובע?

ככל והתובע בגיל מבוגר יטה הביטוח הלאומי להשליך את מצבו הרפואי בגב על גילו או על בעיות עבר.ככל וסבלתם בעבר מבעיות גב, הסיכוי שהמוסד לביטוח לאומי יפסוק לכם אחוזי נכות גבוהים הינם נמוכים ועל מנת לשפר את התוצאה יש להיוועץ עם עורך דין פריצת דיסק תביעות במוסד לביטוח לאומי.

 

סיבות נפוצות לפריצת דיסק המקנות אחוזי נכות בביטוח לאומי

פריצת דיסק משמעה כי נוזל הדיסק המשמש כבולם זעזועים בין החוליות נפרץ. קרי יצא מבין החוליות. פריצת דיסק יכולה להקשות על התפקוד היומיומי עד כדי השבתה של הנפגע. אביא כאן רשימה של מקצועות אשר בהן פגיעה של פריצת דיסק נפוצה יותר ממקצועות אחרים: מחסנאים, נהגי משאיות, עובדי בניה, מפעילי עגורנים, נהגי מוניות ועוד.

חשוב לדעת כי אירוע של פריצת דיסק יכול לקרות גם כתוצאה ממעורבות באירוע תאונת דרכים. גם בשל פגיעה כזו זכאי הנפגע להגיש תביעה לביטוח לאומי בגין פריצת הדיסק שנוצרה לו.

בס"ד

עורך דין שי סולטן

האיש שלכם בתחום הנזיקין

 

 

אחוזי נכות כתוצאה מפריצת דיסק

תקנות הביטוח הלאומי קובעות שאחוזי הנכות במקרה של פגיעה בעמוד השדרה יותאמו להגבלת התנועות לפי המיקום של הפגיעה בצוואר, בגב או במותן. פריצת דיסק בחוליות הצוואר תעניק לרוב 10% נכות לנפגע, במקרה של הגבלה קלה. כאשר ההגבלה משמעותית יותר ובאה לידי ביטי הנפגע יכול לקבל 20% נכות, ואם ההגבלה חמורה מאוד אזי אחוזי הנכות יכולים להגיע ל- 30% נכות.

  • משרד עו"ד שי סולטן מתמחה בדיני ביטוח ונזיקין, רשלנות רפואית ובמשפט מסחרי.
  • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

 

שאלות ותשובות בנושא תביעת ביטוח לאומי על פריצת דיסק

שאלות ותשובות

פריצת דיסק היא מצב בו נוזל הדיסק, שמשמש כבולם זעזועים בין החוליות בגב, יוצא ממקומו הרגיל. כאשר אדם סובל מפריצת דיסק בגב, הדבר עלול להשפיע באופן ניכר על אורח החיים שלו ועל יכולתו לתפקד באופן יום יומי בצורה תקינה, עד כדי השבתה מלאה של האדם עקב הפציעה.

נהוג לחשוב כי פריצת דיסק נגרמת רק כתוצאה מעבודה הכוללת הרמת משאות כבדים או מאמצים פיזיים ממושכים, כמו למשל עבודה במחסנאות, בסבלות או בענף הבנייה. אמנם ישנו סיכוי גדול יותר להתרחשות פריצת דיסק בעקבות מאמץ פיזי, אך היא עלולה להתפתח גם מסיבות אחרות – כמו למשל ישיבה ממושכת בצורה לא נכונה.

כן. בעת התרחשותה של פריצת דיסק כתוצאה מעבודתכם, תוכלו לפנות אל הביטוח הלאומי במטרה לקבל אחוזי נכות ופיצויים. עם זאת, דעו כי הביטוח הלאומי אינו מקל בהכרה של פריצת דיסק כתאונת עבודה, ולכן נטל ההוכחה לכך מוטל עליכם.

עורך דין ביטוח לאומי מכיר לעומק את כל דיני הביטוח ודיני הנזיקין, יידע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המוסד לביטוח לאומי ועם חברות הביטוח השונות, ולכן יוכל לעמוד על הזכויות שלכם וסייע לכם להרים את נטל ההוכחה שעליכם להוכיח כדי לזכות בהכרה מצד הביטוח הלאומי.

תביעת ביטוח לאומי על פריצת דיסק
תביעת ביטוח לאומי על פריצת דיסק

 

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד שי סולטן בפייסבוק | עו"ד שי סולטן בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 37 ביקורות
×
js_loader