תפריט

סכסוכי שכנים בבית משותף

סכסוכי שכנים בבית משותף מאוד נפוצים במדינת ישראל ובמקרים מסוימים הסכסוכים הללו אף הולכים ומסתבכים ומגיעים לידי ערכאות משפטיות. קיימים מספר דוגמאות אשר ערכאות משפטיות דנות בהם בכל הקשור לסכסוכי שכנים, לדוגמא: סכסוך שכנים על הצבת גבול מפריד או גדר, סכסוך שכנים בנושא ועד בית, סכסוך שכנים בנוגע למרפסות, סכסוך שכנים בעקבות נזילה ועוד.

 

כיצד יש לנהוג במקרה של סכסוך בין שכנים בבית משותף?

הסיבות לסכסוכים הללו רבות ומגוונות, הרי כל אחד בטוח כי הוא יכול ורשאי להתנהל כאוות נפשו תחת קורת הגג שהוא משלם או שילם עבורה. במידה שאירע אירוע סכסוך שכנים בבית משותף, נשאלת השאלה מה הפעולות אשר אפשר לעשות כשקיים סכסוך עם שכן?כפי שעו"ד שי סולטן המתמחה בסכסוכי שכנים בבתים משותפים נוהג לציין- "שכנות טובה לפני הכל".

ככל ואין מנוס ואין שיתוף פעולה בין השכנים והיצרים התלהטו, נאלץ לפנות לרשויות החוק הפועלות בנושא סכסוך שכנים בבית משותף על מנת שיפתרו את המחלוקת בין השכנים. משכך רצוי לשכור שירותי עו"ד המתמחה בנושא סכסוכי שכנים בבית משותף על מנת שיידע לפתור את התיק עם השכן הסורר בדרכי טיפול קצרות ונעימות ובמקרים מסוימים בדרכי טיפול חריפות על מנת לשמור על הלקוחות שלו.

סכסוכי שכנים בבית משותף – מה עושים במקרה של תביעה משכן?

ראשית, רצוי לשוחח עם השכן עמו אתם מסוכסכים ולנסות להגיע לידי הבנה. ככל וניסיון זה לא צולח יש לפנות לקבלת ייעוץ משפי אצל עורך דין המתמחה בסכסוכי שכנים בבית משותף, שכן האמוציות והרגשות לעיתים גוברות על ההיגיון בסכסוכי שכנים.

במידה שקיבלתם תביעה משכן בבית משותף רצוי לפנות לעו"ד המתמחה בפתרון סכסוך בין שכנים בבית משותף על מנת שינחה אתכם כיצד נכון להתנהל מול השכן התובע ומול רשויות החוק תוך ניהול סיכונים מחושב.במידה ובכל זאת נאלצתם להגיע לבית משפט או למפקח על הבתים המשותפים והסכסוך אינו נפתר באופן מהיר, חשוב מאוד שיהיה לכם ייצוג משפטי ראוי.

בס"ד

עורך דין שי סולטן

האיש שלכם בתחום הנזיקין

 

עורך דין סכסוכי שכנים בבתים משותפים

בתור עורך דין סכסוכי שכנים אני יכול להעיד כי סכסוך בין שכנים בבית משותף לצערנו הוא נפוץ. החיים בבית משותף מייצרים אינטרקציות בין השכנים בשלל סוגיות. הקרבה והצורך בשיתוף פעולה במקרים רבים מביאה את הסיטואציה של החיים בבית המשותף לחוויה שלעתים עשויה להיות לא פשוטה ולעיתים על אף הרצון לחיות בנועם ובשלווה מגיעים הצדדים לסכסוך בין שכנים בבית משותף.

סכסוכים אלה עשויים לבוא לידי ביטוי במגוון תחומים כמו לדוגמא: נזילות מדירה אל דירה, חנייה בבית משותף, מטרדי רעש, סכסוך על תשלומי ועד, סכסוך על השימוש בחצר המשותפת, סכסוך שכנים ביחס לתמ”א 38, ועוד.

  • משרד עו"ד שי סולטן מתמחה במשפט מסחרי ובדיני ביטוח ונזיקין.
  • האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.
  • אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.
סכסוכי שכנים בבית משותף
סכסוכי שכנים בבית משותף
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד שי סולטן בפייסבוק | עו"ד שי סולטן בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 37 ביקורות
×
js_loader