תפריט

בדיקת זכאות לזכויות רפואיות

תאונות, פציעות ומחלות, הן לרוב אירועים פתאומיים ובלתי צפויים, המותירים אותנו פעמים רבות להתמודד גם עם השלכות כלכליות לא פשוטות. במצבים כאלו, כדאי לדעת ולהכיר את הזכויות הרפואיות המגיעות לכם, שיכולות להקל עליכם את הנטל הכלכלי ואת התמודדות עם האתגרים היומיומיים. הנה לפניכם כל מה שחשוב לדעת על בדיקת זכאות לזכויות רפואיות

 

זכויות רפואיות – את מי ניתן לתבוע?

התמודדות עם תאונות, פציעות ומחלות כרוכה לא רק בהיבטים פיזיים – רפואיים אלא גם בהיבטים כלכליים, הן בשל ההוצאות הרפואיות הנלוות והן בשל הפגיעה בכושר ההשתכרות של הנפגע. במקרים כאלו, ניתן לממש את הזכויות הרפואיות שלנו באמצעות תביעה עם עורך דין מומחה – עו"ד שי סולטן:

 

ביטוח לאומי

כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 מחויב בתשלום חודשי של דמי ביטוח לאומי, הנגזרים מאופן עיסוקו (שכיר / עצמאי) ומגובה ההכנסות שלו ומקנים לו רשת ביטחון כלכלית במקרים סוציאליים מסוימים ובעת תאונות, פציעות ומחלות שונות.

 

חברות הביטוח

רשת ההגנה הכלכלית שביטוח לאומי מספק אינה עונה בהכרח על מלוא הצרכים של כל אחד מאיתנו ובהתאם לכך, אנשים רבים פונים לרכוש פוליסות ביטוח פרטיות, תוך התאמה אישית לצרכים והמטרות שלהם ואפשרות לרכוש כיסויים נרחבים יותר.

 

זכויות רפואיות שכדאי להכיר

ההתמודדות עם ההיבט הכלכלי הנלווה למצבים הרפואיים יכולה בהחלט להכביד עלינו ואף להשפיע על תהליך ההחלמה החזרה לשגרה. במצבים כאלו, כדאי להכיר את הזכויות הרפואיות המגיעות לכם, היכולות להקנות לכם הן עזרה סוציאלית והן עזרה כלכלית חשובה. בין הזכויות הרפואיות שכדאי להכיר נמצאות:

 

סיעוד ביטוח לאומי

קצבת סיעוד מביטוח לאומי נועדה לסייע למבוגרים שהגיעו לגיל פרישה, גרים בביתם וזקוקים לסיוע של אדם נוסף לביצוע פעולות שגרתיות ויום – יומיות. סל הקצבה נקבע בהתאם לרמת הזכאות והוא כולל מספר אפשרויות:

  1. מספר שעות שבועיות עבור מטפלת.
  2. קצבה חודשית היכולה לנוע בין 1,400 ₪ לבין 2,050 ₪.
  3. סיוע ברכישת מוצרי סיעוד שונים (לחצן מצוקה, שירותי כביסה ועוד).

 

אובדן כושר עבודה

אחת ההשלכות המרכזיות שיש לתאונות, פציעות ומחלות, היא פגיעה בכושר ההשתכרות של הנפגע, באופן העלול לפגוע באיכות ובשגרת חייו של הנפגע ומשפחתו. מלבד ביטוח לאומי וחברות הביטוח הפרטיות, ניתן לקבל קצבה חודשית קבועה גם דרך קרן הפנסיה (במידה וחלה ירידה של לפחות 25% בכושר העבודה ולמשך תקופה העולה על 3 חודשים), באמצעות תביעה עם עו"ד אובדן כושר עבודה.

 

פטור ממס הכנסה

במטרה להקל על ההתמודדות עם הנטל הכלכלי של אלו הסובלים מבעיות רפואיות שונות, המדינה מעניקה לזכאים פטור ממס הכנסה, כשתנאי הזכאות העיקריים הינם תקופת נכות של למעלה מ – 185 ימים ואחוזי נכות רפואית משוקללת בשיעור 90% ומעלה.

 

קצבת נכות חודשית

זכאות לזכויות רפואיות מסוג קצבת נכות חודשית מגיעה לנפגעים שנקבעו להם אחוזי נכות מינימליים בשיעור 60% וכן כושר ההשתכרות שלהם נפגע בשיעור של 50% לפחות. קצבת נכות חודשית יכולה להגיע עד לסכום מקסימלי של כ – 4,300 ₪, עליה ניתן להוסיף תוספת תלויים, קצבה נוספת עבור התא המשפחתי (בני זוג ושני ילדים ראשונים).

 

תפקידה של הוועדה הרפואית בקביעת זכאות לזכויות רפואיות

זכאות לזכויות רפואיות, בעיקר כשמדובר במימוש זכויות רפואיות מול ביטוח לאומי, מלווה לרוב בדרישה להתייצב בפני הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי, שתפקידה לבחון ולאשר את המחלות והליקויים בגינן הוגשה התביעה ולקבוע את אחוזי הנכות הרפואית בהתאם.

קביעת אחוזי הנכות הרפואית על ידי הוועדה, נעשית בהתאם לספר המבחנים של ביטוח לאומי וכפי שניתן להבין, מדובר בהחלטה רבת חשיבות, שכן פעמים רבות אחוזים בודדים מהווים את נקודת ההבדל בין זכאות לזכויות רפואיות לבין שלילת הזכאות.

 

כיצד ניתן לממש זכאות לזכויות רפואיות?

בכדי לממש זכאות לזכויות רפואיות, הן מחברות הביטוח הפרטיות והן באמצעות ביטוח לאומי, יש להגיש טופס תביעה ייעודי בהתאם, אך עוד לפני שמתחילים בתהליך, כדאי לבצע בדיקת זכאות לזכויות רפואיות. לאחר שווידאנו בסבירות גבוהה כי אכן קיימת עילת תביעה וזכות רפואית שניתנת למימוש, ניתן למלא את טופס התביעה ולהגישו באופן מקוון או פיזי, בהתאם לדרישות הגוף כנגדו מוגשת התביעה.

אל טופס התביעה יש לצרף את כלל המסמכים הרלוונטיים שנמצאים ברשותנו, החל מתיעודים הקשורים לאירוע הביטוחי ועד למסמכים רפואיים המעידים על מצבנו. לאחר בחינת המסמכים, סביר להניח כי נקבל זימון לוועדה רפואית, שתוצאותיה יקבעו את מידת הזכאות שלנו לזכויות רפואיות.

כדאי לדעת, כי גם אם קיבלנו פיצויים מופחתים וכן אם דחו לנו את התביעה למימוש זכויות רפואיות, הרי שעומדת לנו הזכות להגיש ערעור על ההחלטה, ערעור אותו מומלץ להגיש עם עו"ד נזיקין ובסמוך ככל האפשר למועד קבלת ההחלטה הראשונית.

 

בדיקת זכאות לזכויות רפואיות – כיצד עושים זאת?

בדיקת זכאות לזכויות רפואיות יכולה לחסוך לנו הרבה זמן יקר ועוגמת נפש בתהליך מימוש הזכויות הרפואיות המגיעות לנו, כשאת בדיקת זכאות לזכויות רפואיות ניתן לבצע באמצעות הדרכים הבאות:

 

מחשבוני זכאות מקוונים

בעידן הדיגיטלי המתקדם של ימינו, ניתן למצוא מגוון מחשבונים מקוונים מהימנים וידידותיים למשתמש, שלאחר מילוי מספר שאלות והזנת נתונים רלוונטיים, יערכו עבורכם בדיקת זכאות לזכויות רפואיות.

 

עורך דין נזיקין מומחה

על מנת לוודא מעל לכל ספק מהן הזכויות הרפואיות הרלוונטיות למקרה שלכם, מומלץ להיעזר בגורם מקצועי ומומחה בתחומו – עו"ד נזיקין מומחה, המכיר היטב את מגוון הזכויות הרפואיות המגיעות לכם הן מביטוח לאומי והן מחברות הביטוח הפרטיות ומהן הדרכים המומלצות והיעילות ביותר לקבל אותן.

 

מדוע חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה למימוש זכויות רפואיות?

עו"ד מומחה בתחום מימוש זכויות רפואיות יוכל להעניק לכם מעטפת שירותים מקיפה ונרחבת, המתחילה בשלב בדיקת זכאות לזכויות רפואיות, ממשיכה בבניית תיק ראיות וביסוס עילת תביעה מוצקה ומסתיימת בקבלת מלוא הזכויות והפיצויים המגיעים לכם.

לייעוץ ראשוני מקצועי ובדיקת זכאות מקיפה לזכויות רפואיות, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולפנות בהקדם אל משרד עו"ד שי סולטן העוסק בתחומי הביטוח והנזיקין בכלל.

 

שאלות ותשובות בנושא בדיקת זכאות לזכויות רפואיות

ההתמודדות עם מצבים רפואיים מורכבים כרוכה גם בהיבטים כלכליים ובמטרה להקל על ההתמודדות הכלכלית, ניתן למצוא מגוון סוגי זכאות לזכויות רפואיות, אותן ניתן לממש באמצעות תביעה כנגד חברות הביטוח הפרטיות או ביטוח לאומי ובין סוגי הזכאות העיקריים ניתן למנות את – סיעוד ביטוח לאומי, אובדן כושר עבודה, פטור ממס הכנסה וקצבת נכות חודשית.

בדיקת זכאות לזכויות רפואיות יכולה לחסוך לנו זמן יקר ועוגמת נפש מיותרת בתהליך התביעה, כשאת בדיקת הזכאות ניתן לבצע באמצעות מחשבונים מקוונים ו/או באמצעות עורך דין נזיקין מומחה, המכיר היטב ההגדרות המשפטיות, החוקים, התקנות והתקדימים הרלוונטיים, שיעזרו לנו לוודא ולהבין מראש מהם סיכויי הצלחת התביעה שלנו ומה סך הפיצויים שנוכל לקבל.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על הזכאות שלנו לקבלת זכויות רפואיות וביניהם נמצאים אחוזי הפגיעה בכושר ההשתכרות ושיעור אחוזי הנכות הרפואית שנקבעו לנו על ידי הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי. במידה ונקבעו לנו אחוזי נכות לא מספקים, ניתן יהיה לערער על החלטת הוועדה בהתאם.

הדרך הטובה והמומלצת ביותר למימוש זכויות רפואיות, הן מביטוח לאומי והן מחברות הביטוח, היא באמצעות ליווי משפטי של עורך דין מומחה בתחום, שיבחן את פרטי המקרה ויבנה תיק ראיות ברור ומוצק, שיביא בסופו של דבר למימוש מלוא הזכויות הרפואיות המגיעות לנו.

 

בדיקת זכאות לזכויות רפואיות
בדיקת זכאות לזכויות רפואיות
רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?

עו"ד שי סולטן בפייסבוק | עו"ד שי סולטן בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 37 ביקורות
×
js_loader