עורך דין סכסוכי שכנים

תוכן עניינים

עורך דין סכסוכי שכנים

רבים מאיתנו הגרים בבית משותף ובבתים דו משפחתיים מכירים את המתח אשר קיים לעיתים בין השכנים ובין הדיירים. לרוב החיכוכים בין הדיירים והשכנים הינם על סוגיות ברכוש המשותף, סוגיות הנוגעות לרכוש הפרטי, מטרד, לכלוך, מטרד מחיות מחמד, הסתרת נוף, עבירות תכנון ובניה, ליקוי בניה, רעש מזגן מהשכן, רעשים של מוזיקה ועוד.

למרבה הצער לרוב סכסוכים אלו בין השכנים אינם נפתרים במסגרת החיים במשותף ומגיעים לפתחו של בית המשפט המוסמך לכך ובמרבית המקרים מקרים אלו מגיעים להתדיינות אצל המפקחת על בתים משותפים אשר לה מוקנית סמכות ייחודית לדון בסכסוכי שכנים בבית משותף. למפקחת על הבתים המשותפים הולכים רק עם עורך דין סכסוכי שכנים.

סמכות המפקחת על המקרקעין והמפקחת על הבתים המשותפים

חוק המקרקעין, התשכ"ט-1969 ותקנות המקרקעין (ניהול ונישום), התשע"ב-2011, קבעו את סמכות המפקחת על המקרקעין והמפקחת על הבתים המשותפים.

מקום מושבה של המפקחת על הבתים המשותפים הינו בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) הפזורות ברחבי הארץ לפי ערים ומחוזות (תל אביב, חולון, ירושלים, באר שבע, פתח תקוה, רחובות, נצרת, חיפה, עכו, חדרה, אשדוד) כאשר טרם הגשת תביעה למפקחת על הבתים המשותפים יש לבדוק באתר של הטאבו יחד עם גוש החלקה של הבית המשותף לאיזה עיר שייך הבניין המשותף (לדוגמא- בערי ראשון לציון ישנם אזורים ששייכים ללשכת רישום מקרקעין ברחובות ויש השייכים לעיר חולון).

למפקחת על המקרקעין ולמפקחת על הבתים המשותפים הוקנו סמכויות על ידי שר המשפטים כמו של שופט בתביעה אזרחית ולעיתים הם אף לא כפופים לסדרי הדין הנהוגים בבתי המשפט בישראל על פי תקנות סדר הדין האזרחי.

להלן מספר סמכויות המוקנות למפקחת על הבתים המשותפים- המפקחת על המקרקעין:

  • סכסוכים הקשורים להשתתפות בעלי הדירות בהוצאות הדרושות לאחזקה תקינה וניהול הבית המשותף.
  • סכסוכים בין בעלי הדירות לפי תקנון הבית המשותף.
  • סכסוכים בנוגע לתמ"א 38.
  • סכסוכים בנוגע להתאמות הרכוש המשותף לאנשים עם מוגבלויות.
  • סכסוכים בבית משותף בכל הקשור למתקנים משותפים של הבית המשותף (מעלית, אנטנות, דוד שמש).
  • סכסוכי הסגת גבול בין שכנים
  • סכסוכי נזילה ורטיבות בין שכנים.

משרד עו"ד לסכסוכי שכנים

עו"ד לסכסוכי שכנים

שי סולטן משרד עורכי דין הינו בעל ניסיון ספציפי ובעל ניסיון רב בתביעות סכסוכי שכנים, הוצאת צווי מניעה להפסקת פגיעה ברכוש המשותף, הוצאת צווי מניעה להפסקת עבודות בנייה של שכן בבית משותף ועוד. כמו כן משרדנו מתמחה בהגשת תביעות נגד שכנים שגרמו נזקים לדירת שכן, גרמו נזק לבניין ולרכוש המשותף, שכנים שפלשו והשתלטו על הרכוש המשותף וכל זאת תוך הכרת הפסיקה הקיימת בתחום, הכרת כלל לשכות רישום המקרקעין והתמקצעות בהגשת תביעות והתגוננות בתביעות סכסוכי שכנים הן בבית משפט השלום והן אצל המפקחת על הבתים המשותפים. עורך דין סכסוכי שכנים מקצועי יודע להנחות את הלקוח היכן יש להגיש את התביעה לעיתים אף להגיש בקשה לפיצול סעדים.

עורך דין שי סולטן – עו"ד לסכסוכי שכנים מזמין אתכם לפנות למשרדו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

* משרד עו"ד שי סולטן מתמחה במשפט מסחרי ובדיני ביטוח ונזיקין.

***האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.

האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

שי סולטן - משרד עורכי דין
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

עורך דין שי סולטן
שי סולטן | משרד עורכי דין
Shai Sultan Law office

משרד בוטיק בעל הצלחות רבות וניסיון רב שנים בתחום הליטיגציה אזרחית, מסחרית והביטוח בכל הערכאות המשפטיות. 

קטגוריות נוספות
מאמרים נוספים בנושא
רישום עסקת מכר
רישום עסקת מכר

רישום ב"טאבו" (לשכת רישום המקרקעין) הוא אחד מהדברים החשובים שצריך לעשות ברכישת דירה – בשלב הראשון ובשלב האחרון. יש לוודא שהרישום הקיים בטאבו אכן תואם

קרא עוד »
עורך דין תביעות ביטוח סיעודי
סכסוכי שכנים על תמ"א 38

סכסוך על תמ"א 38? סכסוכים בעניין תמ"א יכולים להיות בין השכנים, בין השכנים לקבלן או בין השכנים ליזם פרויקט התחדשות עירונית מסוג תמ"א 38. המחוקק

קרא עוד »
משרד עו"ד מומחה בתביעות אובדן כושר עבודה
סכסוכי שכנים בקיבוץ

אחד הסכסוכים הנפוצים ביותר במדינה וגם בקיבוץ הנו סכסוכי שכנים. סכסוכים אלו מופיעים בצורות שונות ומושפע גם מהשינויים שחלו בקיבוץ באורחות החיים , בניה פרטית,

קרא עוד »