תביעת סיעוד רטרואקטיבית

תוכן עניינים
תביעת סיעוד רטרואקטיבית

כאשר אדם הופך לחולה סיעודי, הוא יכול לפנות לחברת הביטוח ולהפעיל את הפוליסה וכך לקבל תגמולי ביטוח בגין פוליסת הסיעוד שלו ובכך להקל במקצת על מצבו הסיעודי. אך רבים לא יודעים מתי יש להגיש תביעת סיעוד לחברת הביטוח והאם אנחנו זכאים לתובע גמלת סיעוד רטרואקטיבית.

מה חשוב לדעת על התיישנות בתביעת סיעוד?

ישנם מקרים רבים בהם מבוטחים הופכים לסיעודיים אך מסיבות כאלו ואחרות הם אינם פונים לחברת הביטוח לקבל את גמלת הסיעוד (לעיתים הם כלל לא ידעו כי יש להם פוליסת ביטוח).

אותם מבוטחים אשר יבקשו לקבל גמלת סיעוד לאחר המועד בו התחילו להיות סיעודדים, מגישים למעשה תביעה לקבלת גמלת סיעוד רטרואקטיבית.

שימו לב כי אם אתם במצב סיעודי של יותר משלוש שנים, ישנה סכנה ממשית כי תהיה התיישנות ותאלצו להעביר את המלחמה מול חברת הביטוח לשורות בתי המשפט.

האם הצעת פשרה של חברת הביטוח מאריכה את ההתיישנות?

לא. אם המבוטח מקבל הצעת פשרה ובינתיים חולפות 3 שנים מיום שהפך לסיעודי, הוא מאבד את זכויותיו לגבי התקופה הרטרואקטיבית העולה על 3 שנים.

התביעה שלכם מתיישנת- מה עושים?

פונים לעורך דין סיעודי בעל ניסיון בתביעות מול חברות הביטוח הסיעודי. עורך דין סיעודי רגיש גם למצבו הגופני והרגשי של המבוטח וגם למצבו הכלכלי ויילחם עבורו על כל שקל שיקבל מצד חברות הביטוח. חשוב לדעת כי אנשים סיעודיים לא יכולים תמיד לטפל בנושאים רגישים שכאלו וגם לא בני משפחתם ובשל כך יש לפנות לעורך דין תביעת סיעוד שימצא את זכויותיכם.

* עו"ד שי סולטן הינו סגן יו"ר ועדת ביטוח בלשכת עורכי הדין ומתמחה במשפט מסחרי ובדיני ביטוח ונזיקין.

***האמור לעיל הינו בגדר טור אישי, ואינו מהווה עצה כזו או אחרת לקוראים. הפועל על סמך האמור בטור, עושה זאת על אחריותו בלבד.

האמור לעיל כתוב בלשון זכר, אך מתייחס לשני המינים.

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושאים. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

שי סולטן - משרד עורכי דין
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות!

מלאו את הפרטים ועורך דין שי סולטן יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

עורך דין שי סולטן
שי סולטן | משרד עורכי דין
Shai Sultan Law office

משרד בוטיק בעל הצלחות רבות וניסיון רב שנים בתחום הליטיגציה אזרחית, מסחרית והביטוח בכל הערכאות המשפטיות. 

קטגוריות נוספות
מאמרים נוספים בנושא
עורך דין תביעות סיעוד
עורך דין תביעות סיעוד

רבים אינם יודעים מה כוללת פוליסת ביטוח סיעוד אשר רכשו? מה הם זכאים על פי תנאי הפוליסה? מתי פוליסת הסיעוד נכנסת לתוקף ומדוע לעיתים תכופות

קרא עוד »
עורך דין תביעות ביטוח סיעודי
עורך דין ביטוח סיעודי

היום כולם כבר יודעים- מימוש זכויות וקבלת פיצויים בפוליסות ביטוח סיעודי זה לא דבר פשוט וכמעט תמיד יש לשכור שירותי עורך דין ביטוח סיעודי על

קרא עוד »
תביעות סיעוד
תביעות סיעוד

מי זכאי לסיעוד? עקרונית, כל אדם המוגדר כסיעודי זכאי לקבלת תמיכה סיעודית, שכן עבור מצב מזכה זה הוא ביטח את עצמו בפוליסת ביטוח סיעוד כל

קרא עוד »
עורך דין תביעות ביטוח סיעודי
דחיית תביעות אלצהיימר

לצערנו מחלת אלצהיימר (דמנציה) הינה מחלה אשר נפוצה מיום ליום בגילאים שונים באוכלוסייה. חברות הביטוח נוהגות לדחות תביעות לקבלת תגמולי ביטוח סיעוד בגין מחלת האלצהיימר

קרא עוד »
תביעת סיעוד
זכויות בפוליסות סיעוד

מבוטחי הסיעוד במדינת ישראל לרוב מבוטחים בביטוח סיעודי דרך קופת החולים. מבוטחי קופת חולים מכבי מבוטחים בחברת כלל, מבוטחי קופ"ח כללית מבוטחים בחברת דקלה (הראל

קרא עוד »